rvtrgbv

Rewolucja domu mody Balenciaga

 

              Rewolucja domu mody Balenciaga

images-article-2015-07-16-balenciaga

PO I

Alexander Wang po odejściu ze stanowiska dyrektora kreatywnego udowodnił całemu światu, że moda to świat pozorów i fantastów. Dowodem na to jest jego ostatnia kolekcja na tegoroczną wiosnę/lato. Wybieg był to szereg pięknych ”bieliźnianych”, eleganckich sylwetek z nutką sportu, która jest bardzo bliska projektantowi. Całość jest minimalistyczna topy z falbanami, przewiewność, przezroczystość to główny motyw kolekcji.

 

 

rvtvv tvtv rvtrgbvjn jrgbvtgbvnjknkjn

 

 PO II

Nowym dyrektorem kreatywnym zostaje Demna Gvasalia. Kolekcja, na która z niecierpliwością czekaliśmy to obrót o 360 stopni. Brak lekkości, delikatności, projektant postawił na sylwetki do noszenia na co dzień. Karmelowe garsonki w kratę, babcine spódnice i ciepłe puchówki nadają idealny charakter kolekcji. Looki są bardzo stonowane, na pierwszy rzut oka wydaje się, że gdzieś już to kiedyś widzieliśmy. Smaczkami są kozaki na wysokiej platformie oraz okulary przeciwsłoneczne z łańcuszkiem. Mi najbardziej spodobały się sukienki w kwiaty, do których zostały dobrane biał-czerwone rajstopy. Według mnie Balenciaga to początek nowej drogi.

 

h6yhg6yhg6fvrfg-horzjnklng fgvb gghvjhvkjbhj

 

PO III

Zdawać by się mogło, że kolekcja to wielka nuda jednak to początek najnowszego dzieła międzysezonowej linii Pre-Fall. Oversize, krata, nonszalanckie looki to coś, na co czekaliśmy bynajmiej ja czekałem. Ostatnio takie domy mody jak Chanel czy już teraz Balencia umieszczają własne logo na własnych produktach jak dla mnie jest do numer jeden. 

 

4rfr4f rvr frf4 rf4ref4 rvrtfvfrtvtfvrtgvvtvfvvtrv

 

Czekam na szczerą opinię na temat kozaków z linii P-F, o których zbytnio się nie rozpisałem. 

One comment

  1. ~Olga Ms.Wild Head blog · Maj 27, 2016

    Wanga uwielbiam od zawsze <3 <3